Lipník nad Bečvou

Délka závodu: 52 a 91 km

Datum: 4. 5. 2013

Účast členů: Pavel Vašata, Míra Borek

Šela je jeden z nejvěhlasnějších maratonů, které se u nás jezdí a zároveň je i zařazený do Českého poháru XCM. Letošním zpestřením byla účast prvního olympijského vítěze XC - nizozemský biker Bart Brentjens.
Náš tým měl zastoupení v obou délkách tras, které jsou určené pro horská kola. Pavel jel dlouho 91 km a Míra 52 km. Obě trasy byly poznamenané několikadenními dešti krátce před termínem závodu, takže závod to byl opravdu těžký. Celou trasu to mlaskalo jako malířovi štětka :o) Ale po téměř 6a1/2 h (Pavel na dlouhé) dojezdu do cíle, bylo hodnocení a pocitu z něj úžasné, stejně jako vždycky. Trasa závodu, alespoň tedy toho dlouhého, byla s minimem asfaltu a vedla pěkným prostředím, úžasné singletraily, dlouhé kopce... A samozřejmě také i organizace závodu, skvělé občerstvovačky, značení trasy, prostě pěkný závod. Ale pravda, kdyby bylo trochu méně bláta, byl by ještě hezčí, tak snad za rok...

Výsledky členů týmu:

Pavel Vašata (91 km) -  51. místo (112 start.) v kat. muži 40-49 let (celk. 264. místo z 489 start.)

Míra Borek (52 km) - 120. místo (157 start.) v kat. muži 30-39 let (celk. 424. místo z 556 start.)

Kompletní výsledková listina: sportsoft.cz/cs/zavod/overview/891