Rybnický mazec (16. 8. 2014)

24.08.2014 11:47

V sobotu 16. srpna jsme se vydali v počtu tří závodníků – Michal Kubišta, Martina Neumanová a Martin Schenk – do nedaleké vesničky Rybník zúčastnit se 1. ročníku MTB marathonu. Tento závod je zařazen jako již 5. do Poháru Českomoravské vrchoviny. Pro závodníky byla připravena trasa dlouhá 44 km s úctyhodným převýšením přes 1 200 m. Velkým lákadlem závodu byla prakticky naprostá absence asfaltových úseků. Tento fakt spolu s deštivým počasím předchozích dnů udělaly z trasy, jak stojí v názvu, opravdový mazec. Bikeři a bikerky tedy byli prověřeni nejen po fyzické stránce při náročných stoupáních, ale museli prokázat i značnou zručnost a dobrou techniku při zdolávání blátivých úseků.

Po zaznění startovního výstřelu vyrazilo 55 závodníků vstříc prvnímu stoupání, které nadělilo pole na menší skupinky. Na čele se ustálila osmička bikerů, která vydržela pospolu po většinu závodu. Členem této skupiny byl i Michal. Jako rozhodují se ukázalo hlavní stoupání na nejvyšší vrchol Palici v závěrečné části závodu. Síly rapidně ubývaly a skupinka se začala natahovat. Mezi prvními dosáhl vrcholu Michal, pohledem vzad ucítil šanci a vydal se ostře do posledních kilometrů. Vybudoval si mírný náskok, který dokázal udržet až do cíle, a stal se celkovým vítězem Rybnického závodu. Na jeho úspěch bravurně navázala vítězstvím v ženské kategorii Martina. Smůla se nalepila na Martina, který musel řešit v těchto bahnitých podmínkách defekt.