Kouty nad Desnou

Délka závodu: 45 km

Datum: 30. 6. 2012

Účast členů: Dejdar Zdeněk, Gerla Luboš, Jiroušková Jana, Vágner Michal, Vašata Pavel, Vejda Michal

Že bude závod náročný, naznačovalo už převýšení tohoto celkem krátkého závodu. Náročnost ale ještě umocnilo vedro, které panovalo už před startem závodu v 11:45 h. Trochu nezvyklý byl i vlastní start, kdy se jelo po silnici do Loučné nad Desnou za pořadatelskými auty a až v Loučné začal vlastní závod. A začal zrovna 15 km stoupáním, které nás dovedlo až k samotné horní nádrži přečerpávací elektrárny. Někteří z nás neodolali a i v tom závodním nasazení se kochali panoramaty Jeseníků.
Náročný start měli ti, kteří ještě žádný závod seriálu Kolo pro život nejeli a tudíž neměli vyjeté žádné body a na startu se museli postavit až do poslední vlny. Nebýt tohoto hendikepu určitě by byly výsledky ještě lepší...
Všichni jsme si ale užívali závěrečné kilometry závody, kdy nás pořadatelé navedli na zdejší trailové tratě a do cíle jsme jeli po skvělé trati plné samých zatáček, úzkých pěšinek a hlavně už pořád z kopce :o)

Dokonce i na KPŽ se náš dres dostal na stupně vítězů a to díky skvělému výkony Jany Jirouškové, která ve své kategorii vystoupila na stupeň nejvyšší! Velká gratulace!
O podělení se o své zážitky ze závodu jsem tentokrát oslovil Michal Vágnera a odpověděl takto:

"Docela jsem se na závod v Koutech těšil, slibovaných 1900m převýšení a zavěrečný sjezd bike-parkem mě lákaly. Startovní číslo 454 (a místo v posledním startovním bloku) byla "odměna" za to, že seriál KPŽ nejezdím pravidelně :-) Naštěstí byla trať ve stoupání k nádrži elektrárny dostatečně široká, takže se dalo prokousat kupředu a pohled na dlouký had zavodníků přede mnou byla dostatečná motivace k tomu jet naplno. Druhá polovina tratě byla ve znamení rychlých sjezdů po šotolinových cestách a výživné "stojky" na začátku posledního stoupání, kde jsem opět proklínal "dvojplacku" a nejlehčí převod jen 27:32 :-)))) Závěrečný sjezd po trailech v bike-parku byla lahůdka a konečné 40. místo celkově a 9. v kategorii milým překvapením.
Zázemí závodu bylo, jak je u KPŽ zvykem, na vysoké úrovni, takže asi jediné, co lze vytknout, byla chyba v celkovém převýšení, které bylo pouze 1250m."

Bohužel opět nás postihly i nějaké ty defekty, ale naštěstí ani jeden z nich neměl vliv na umístění v závodu. Michal Vejda, když se chtěl jet vyjezdit zjistil, že má poloprádné zadní kolo, takže nakonec šlo kolo do úschovny hned. Michala Vágnera postihl defekt taky, ale až při zpáteční cestě domů, mezi Bludovem a Kláštercem, kdy píchl kolo u svého mondea :o)

Výsledky členů týmu:

Michal Vágner - 9. místo (169 start.) v kat. muži 30-39 let (celk. 40. místo z 502 start.)

Zdeněk Dejdar - 38. místo (169 start.) v kat. muži 30-39 let (celk. 118. místo z 502 star.)

Michal Vejda - 6. místo (12 start.) v kat. muži 17-18 let (celk. 137. místo z 502 start.)

Jana Jiroušková - 1. místo (10 start.) v kat. ženy 30-39 let (celk. 146. místo z 502 start.)

Pavel Vašata - 31. místo (123 start.) v kat. muži 40-49 let (celk. 162. místo z 502 start.)

Luboš Gerla - 42. místo (123 start.) v kat. muži 40-49 let (celk. 201. místo z 502 start.)