Hlinsko

Délka závodu: 30 km  XC  / cross country /

Datum: 28. 7. 2012

Účast členů: Jiroušková Jana, Hruška Tomáš, Vejda Michal, Vrátný Michal

Na závod cross country Hlinecká 30 jsme vyrazili pouze ve čtyřčlenném osazení. Já, Jana a oba naši juniorští Michalové. Michal Vejda už byl na závodě v loňském roce, a protože věděl, že je to hezká trať, tak nás letos jelo více. Motivací byla ale také chuť vyzkoušet si závod XC a nejezdit jen maratony. A musím říci, že jsme byli všichni nadšeni, a ještě se nám povedli zajet skvělá umístění. Povrch trati byl různorodý, vedený po loukách a polních cestách, ale také v lesních trailech a technických pasážích. Prostě vše, co ke správnému cross country patří. Obzvlášť pěkná byla nejtechničtější pasáž zvaná „Roklinka", vedená vyschlým korytem potoka, s velkými kameny, do které se sjíždělo ostře skloněnou cestičkou mezi stromy plnou kořenů. Tady jsme si opakovaně vyzkoušeli (závod se jel na 3 kola po 10ti km) naše technické dovednosti ovládání horského kola. Musím říct, že jsme to všichni zvládli na jedničku.

S výsledky jsme byli velmi spokojeni, včetně malé Adélky Hruškové, které se podařilo v závodě dětí zajet na 3 pozici ze 16 startujících. Dostala za to svou odměnu v podobě sladkostí od organizátorů a foto na stupních vítězů.

Závod se tedy opravdu vyvedl, počasí bylo hezké a všichni jsme si užili pěkný den.

Výsledky členů týmu:

Tomáš Hruška - 12. místo (41 start.) v kat. muži (celk. 12. místo z 45 start.)

Michal Vejda - 1. místo (4 start.) v kat. junioři (celk. 21. místo z 45 start.)

Michal Vrátný - 2. místo (4 start.) v kat. junioři (celk. 34. místo z 45 start.)

Jana Jiroušková - 4. místo (6 start.) v kat. ženy (celk. 4. místo z 6 start.)