Týmový "votvírák" nové sezóny - Ratibořický maraton (26. 4. 2015)

01.05.2015 22:09

Po zimním období, věnované především sjezdovému lyžování či běžkování a jarním najíždění kilometrů, ať už individuálním či týmovém v jižních Čechách na konci března, jsme se v neděli 26. dubna konečně dočkali prvního závodu sezóny, která pro náš tým byla již čtvrtá v pořadí. Zamířili jsme do malebné krajiny bratří Čapků a Babiččina údolí nedaleko Ratibořic. Start závodu a veškeré zázemí se nacházelo ve sportovním areálu v Úpici.

Celkem se Ratibořického maratonu na 48 km s převýšením 660 m zúčastnilo z našich řad 8 závodníků. Závod se pyšní velkou oblibou, neboť celkový počet účastníků přesáhl počtu 500. Náladu nepokazily ani občasné přeháňky před a v průběhu závodu, které se nepodepsaly na stavu trati, která byla až na krátké lesní úseky narušené těžbou dřeva, dobře sjízdná a tudíž i velmi rychlá. Rychlostní průměr ukazoval na našich tachometrech hodnoty až 28 km/h!

Hodnocení a pocity z odvedeného výkonu na trati si odnášeli naši závodníci velmi pozitivní. Tomu nasvědčuje i zlepšení v časech oproti minulému roku u většiny z nich. Svou závodní premiéru v barvách RCR Bike Teamu absolvovali Jirka Tomášek a Michal Široký. Předvedenými výkony nikterak nezaostali za očekáváním, ba naopak mile překvapili.

Celkově výkon jako tým jsme předvedli skvělý a vyrovnaný. To v nás vyvolalo po loňském nečekaném třetím místě v týmové soutěži slibné naděje, že i letos bychom mohli zavítat na stupínky třech nejlepších. Ale jaký to byl příjemný šok, když byla vyřčena naše jména jako první a my s pohárem v ruce vystoupali na stupínek nejvyšší!