Srpen 2015

24.09.2015 22:34

Hned první srpnový den jsme zavítali na oblíbený závod MTB Sádecká pila, který je součástí Poháru Českomoravské vrchoviny. Jak název napovídá, čekal na nás jeden kopec za druhým s minimem rovinek na odpočinutí. Tomu odpovídá úctyhodné převýšení 1 190 m na 40 km trase, složené ze dvou 20 km okruhů. Dlouhou trasu si zvolili Michal K., Martin a Michal Š., krátkou absolvoval náš Mářa, který vystoupal ve své kategorii na druhé místo!

Miroslav Mařáček       M45+ - 2 – 9 – 1:04:25

Ve stejný den zamířil Jirka Tomášek do Lázní Bělohrad na Podkrkonošský maraton. Na 50 km trase se umístil na 58. místě z celkových více než 500 závodníků a 22. v kategorii.

Třetí srpnový víkend patřil 4. závodu Poháru Českomoravskému vrchoviny – Rybnický MTB maraton. Na 45 km trase s 1 200 m převýšení v prostředí Třebovských stěn se předvedli Michal K. a Martin.

Michal Kubišta           M18-29 - 9 - 16 - 2:04:35

Martin Schenk            M30-39 - 11 - 25 - 2:11:22

Čtvrtý srpnový víkend si Míra Borek vybral ze seriálu Kolo pro život závod Manitou Železné hory. Nejdelší trasu 68 km absolvoval za 4 hod. a 23 min.

Poslední srpnový víkend jsme v hojnějším počtu vyrazili do Leštiny u Zábřeha na Moravský bikemaraton. Vybrat jsme si mohli mezi 50 a 80 km trasou. Na obou trasách jsme utvořili
3-členné týmy do soutěže družstev. Na delší trase byly soupeři o krok před námi, ale v té kratší, i přes defekt člena týmu Jirky M., jsme obsadili super třetí místo!

Individuálně na dlouhé trase se dařilo Michalovi K., který se do poloviny závodu držel s čelní skupinkou. Nakonec však síly hbitému tempu dravců na čele nestačily a bylo z toho pěkné, leč nepopulární 4. místo v kategorii. Naopak opět zazářila naše Marťa, která se umístila na skvělém 2. místě ve své kategorii.