Moravský bikemaraton Leština (30. 8. 2014)

01.09.2014 23:04

V sobotu 30. srpna naložilo 6 členů týmu svá horská kola do nosičů aut a zamířili jsme za mlhavého rána na Moravu do Leštiny u Zábřeha. Konal se zde již 13. ročník Moravského bikemaratonu. Závodníci si mohli vybrat 80 km, 50 km nebo 30 km trať. V rámci závodu probíhalo také mistrovství ČR a SR tandemových kol, závod elektrokol a mistrovství pekařů a cukrářů.

Nejdelší trasu s 1 500 m převýšení si vybrali spolu se 74 závodníky Michal Kubišta a Pavel Vašata. Michalovi se dařilo držet čelní skupinky, avšak při kamenitém sjezdu schytal na bezdušovém zadním kole pomalý defekt. Při hbité snaze dofouknout kolo si však počínal neopatrně, zalomil ventilek a bylo po nadějích. Velmi to zamrzí odstupovat z čela závodu, ale je to sport, i s tím se musí počítat. Druhý na 80 km trase Pavel potvrdil výborné vytrvalostní předpoklady a zajel pěkné 9. místo ve své kategorii.

Na start závodu na 50 km se postavil Jirka Mikulecký, Tomáš Hruška, Martin Schenk a Zdeněk Dejdar. Účast na této trase byla největší a činila přes 300 závodníků! V takto nabitém startovním poli zajel senzační 7. místo Jirka. Bedna byla opravdu blízko. Co se nepodařilo v jednotlivcích, vyšlo v soutěži týmu. Zásluhou skvělých výsledků i ostatních členů vybojoval RCR Bike Team 2. místo!